for Ray writer

Pricing Strategy: Collect actual price information for your brand (diet Pepsi) and the key competitor you have identified, and summarize that information in a table.  If your product has a broad range of prices across channels, illustrate how prices vary for you and your competitor in a variety of channels. For example, 12 ounces of coca cola is available for $1.50 in the retail vending channel, for $4.50 at the movie theatre and for $ .25 at Costco when you buy a 24-pack.